Výstava - Sen každého rybára  
napísal(a)::
IP: 87.244.---.--- 
dátum: 15.06.2016 19:24:41

Sen každého rybára
Jedinečná príležitosť prezrieť si jednu z najväčších súkromných zbierok preparátov rýb na Slovensku sa nielen rybárom ponúka od piatku 10. júna vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci (budova Františkánskeho kláštora na Františkánskom námestí č. 1). Múzeum pripravilo výstavu v spolupráci s majiteľom a zároveň autorom zbierky Milanom Žiakom, ktorý je uznávaný ako výborný preparátor rýb. Jeho preparáty v prirodzených pózach a s leskom v očiach pôsobia ako živé, akoby len pred chvíľkou zastal čas a ony v okamihu ustrnuli na mieste. Svoje umenie prezentoval už na viacerých výstavách, avšak v takomto rozsahu ukáže svoju zbierku verejnosti po prvý krát.
Na výstave sa predstaví vyše 160 exemplárov morských a sladkovodných rýb takmer z celého sveta. Okrem kapitálnych trofejí domácich rýb zaujmú akváriové rybky z Amazónie, obávané pirane či zástupca najväčších sladkovodných rýb sveta z rodu Arapaima. Medzi morskými rybami nechýbajú žraloky, raje, ani koralové rybky.
Výstava bude verejnosti prístupná až do 14. augusta denne okrem pondelka od 8. do 16. hodiny, resp. od 13. do 18. hodiny cez víkendy.


Nový príspevok
nick
 
predmet
 
email (neverejné)    
text
    
121+3nula  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.

aktualizované: 07.02.2024 12:08:35